Jesteś tutaj: Strona główna Kierunki nauczania Technik farmaceutyczny

Technik farmaceutyczny

Nauka na tym kierunku trwa 2 lata (4 semestry)

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik farmaceutyczny powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) sporządzania i wytwarzania produktów leczniczych,
2) wykonywania czynności związanych z obrotem produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi oraz innymi produktami dopuszczonymi do obrotu na podstawie ustawy Prawo farmaceutyczne, w szczególności wydawania tych produktów,
3) uczestniczenia w analizach i procesie kontroli produktów leczniczych i wyrobów medycznych w laboratoriach.

Absolwent szkoły może podejmować pracę w:

• aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych
  • punktach aptecznych
  • sklepach zielarsko-medycznych
  • hurtowniach farmaceutycznych
  • zakładach przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego oraz zakładach przetwórstwa zielarskiego

laboratoriach chemicznych przemysłu chemicznego, zielarskiego, spożywczego.

Galeria zdjęć