KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Erasmus+ zmienia życie, otwiera umysły

Erasmus+ zmienia życie, otwiera umysły

„Uczeń na europejskim rynku pracy” to projekt realizowany w ramach programu Erasmus + w Policealnej Szkole Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy od 1 października 2014r. do 30 września 2016r. Zakwalifikowali się do niego uczniowie i uczennice z kierunków technik masażysta oraz technik usług kosmetycznych. Praktyki odbyło łącznie 16 uczniów, a jego budżet przekracza 37 tys. euro.

 

Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim w czasie zajęć z lektorem brytyjskim. Pozwoliło im to na swobodniejszą komunikację z pacjentem/klientem anglojęzycznym, współpracownikami oraz rodzinami brytyjskimi.

Partnerem projektu był ADC College w Londynie, który odpowiadał za dobór właściwych placówek, organizację zakwaterowania i wyżywienia oraz program kulturalny.

Uczestnicy praktyki zagranicznej zaprezentowali swoje umiejętności zawodowe na anglojęzycznym rynku pracy w zakresie masażu, rehabilitacji i kosmetologii. Pracowali w gabinetach kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej oraz domach opieki. Ponadto rozwinęli umiejętności konwersacji w języku angielskim z pacjentami, klientami oraz personelem placówki.

Poprzez realizację projektu uczestnicy zwiększyli swoje szansę na rynku pracy, podnieśli stopień pewności siebie i zaangażowania w planowanie własnej kariery. Dla wielu z nich wyjazd w ramach projektu był pierwszą samodzielną podróżą zagraniczną.

Będąc w stałym kontakcie ze szkołą pisali:

„… w salonie jest bardzo miła atmosfera, pracują całe 8h, zawsze jest co robić a zespół bardzo angażuje mnie i Mateusza w projekt oraz reklamę salonu.” 

ANETA

                                                                                                                                                                                                                                               

„Komunikację mamy już w jednym, małym paluszku, nieważne czy to metro czy autobus J”  

MARYLKA I MAGDA

                                                                                                                                  

„ Ja i Mateusz jesteśmy u naszej drugiej mamy; świetnie gotuje i do syta J mieszkamy z nią oraz jej dwoma córkami w wieku około25 lat oraz dwoma maluchami. Mamy zadbany pokój, własną łazienkę, w której panuje czystość i higiena.” 

KAROL

                                                                                                                                       

„Na praktykach masowaliśmy podopiecznych i opiekowaliśmy się nimi.”  Jedzenie? „… obiad - kurczak z frytkami… kolacja - makaron z mielonym mięsem, a śniadania nas wykańczają ;) non stop tosty z nutellą i dżemem…”   

KAMIL I ŁUKASZ

                                                                                                                                     

„Wszystkie jesteśmy zadowolone. Nasza gospodyni Alex jest bardzo miła i gościnna, zawsze nam robi ciepły posiłek tj: lasagne, pizzę, ziemniaki z mięsem, surówki; do dyspozycji mamy lodówkę, która jest bogato wyposażona (…)  Szkolimy nasz język angielski, jest coraz lepszy J”    

IZA, SYLWIA, KASIA, SYLWIA

                                                                                                                

„… na praktykę dojeżdżam bez problemu, pracuję z trzema Tajkami (…) obserwuję pracę placówki i poznaje techniki masażu tajskiego.” 

PATRYCJA

                                                                                                                                          

„…dzisiejszy dzień był udany (…) humory nam dopisywały, przewodnik Paweł pokazał nam najciekawsze miejsca w Londynie. Byliśmy przy pałacu Buckingam, na głównej ulicy Trafalgar square, na London Tower Brigde, byliśmy przy London Eye, Big Benie, a przed nami (…ohh!) wizyta w Muzeum Madam Thaussaunds (Muzeum Figur Woskowych).”  

IZA

                                                                                                                                               

„ Londyn - można powiedzieć strach ma wielkie oczy, ale to zupełnie miłe i przyjemne miasto.”  

KAROL

                                                                                                                                           

Potwierdzeniem zdobytych przez uczestników umiejętności jest Europass Mobilność, certyfikaty uczestnictwa oraz referencje. Taki zestaw dokumentów będzie dodatkowym atutem poświadczającym kwalifikacje absolwenta dla potencjalnego pracodawcy.

                  

                                                                                                                            

Projekt  jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 

Galeria zdjęć
 
 
 
copyrights @ 2014 - 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.