KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Forum dyskusyjne "Zaburzenia ze spektrum autyzmu - oczekiwania i wyzwania”

Forum dyskusyjne "Zaburzenia ze spektrum autyzmu - oczekiwania i wyzwania”

Odpowiadając na potrzeby nauczycieli i rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Panią Renatą Antos, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy zorganizowali 9 czerwca 2018 roku Forum dyskusyjne "Zaburzenia ze spektrum autyzmu - oczekiwania i wyzwania”.

 

W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 50 osób oraz nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. Prelegentami podczas forum byli zarówno specjaliści jak i rodzice, dzieląc się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Pani Katarzyna Witecka Koordynator Wolontaryjnego Punktu Informacyjnego JiM w Kielcach, zaprezentowała działania Fundacji JiM a także zapraszała do współpracy osoby zainteresowane pomocą osobom z autyzmem. Pani Magdalena Latos, reprezentowała Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Kielcach zapraszając do grupy wsparcia dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera. Pani Magdalena Sygut nauczyciel-terapeuta Przedszkola „Słowicza Ferajna” w Kielcach opowiedziała o praktycznym rozwijaniu komunikacji u dzieci z ASD w wieku przedszkolnym.
Kinga Skoczyńska, nauczyciel- konsultant ŚCDN w Kielcach poruszyła tematykę zaburzeń ze spektrum Autyzmu wg klasyfikacji DSM V, oraz zaprosiła do sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli „Wsparcie PPP”, która ruszy od września w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Uczniowie kształcący się w zawodzie terapeuta zajęciowy w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Morawicy zaprezentowali innowacyjną formę współpracy z dziećmi z ASD podczas Treningu Umiejętności Społecznych z elementami arteterapii, który od kilku lat odbywa się na terenie Centrum. Po spotkaniu feedback był bardzo pozytywny, uczestnicy przede wszystkim docenili praktyczny aspekt tego wydarzenia oraz profesjonalizm osób prowadzących. Dziękujemy wszystkim obecnym i zachęcamy do korzystania z naszej oferty doskonalenia i kształcenia.

 

Galeria zdjęć
 
 
 
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.