KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Tydzień Kultury Języka

Tydzień Kultury Języka

W dniu 10.03.2020 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie w ramach XXVIII Tygodnia Kultury Języka. Krótką prelekcję dotyczącą hasła Tygodnia oraz ustanowionych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2020 patronów: św. Jana Pawła II, hetmana Stanisława Żółkiewskiego filozofa Romana Ingardena i pisarza Leopolda Tyrmanda przeprowadziła
nauczyciel  bibliotekarz pani Barbara Rutowska.

Rok 2020  jest także Rokiem Zaślubin Polski z morzem oraz Bitwy Warszawskiej i tej właśnie 100 rocznicy zostały poświęcone zajęcia. Młodzież obejrzała dwa filmy dokumentalne: ”Wojna polsko – bolszewicka 1919—1920” oraz „Bitwa Warszawska 1920 uratowała Europę przed sowietyzacją”. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w napisaniu dyktanda pt. ”Fakty i legenda bitwy warszawskiej”. Ekspozycje wizualne dotyczące XXVIII Tygodnia Kultury Języka, którego hasło brzmiało „Chrońmy klimat i język. Łączy je: czystość i świeżość, radość i urok, przestrzeń i wolność” oraz ekspozycję nt.” Życia i twórczości Leopolda Tyrmanda przygotowała nauczycielka p. Aneta Paździerz.

 

Galeria zdjęć
 
 
copyrights @ 2014 - 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.