KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Dzień Sportu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Dzień Sportu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Dnia 13.10.2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy został zorganizowany DZIEŃ SPORTU. Celem tego wydarzenia było promowanie różnych form aktywności sportowej wśród młodzieży, integrowanie społeczności szkolnej poprzez wspólne, aktywne spędzenie czasu, motywowanie młodzieży do bycia aktywnym fizycznie, sensoryczne doświadczanie możliwości odreagowywania negatywnych emocji poprzez realizację różnych inicjatyw sportowych, co wpływa na poprawę nastroju oraz redukcję stresu.

Tego dnia nauczycielka „Wychowania fizycznego” Aneta Paździerz przygotowała dla uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, pieszy rajd trasą liczącą ok. 6 km: centrum Morawicy – zalew Morawica – Łabędziów, tu część sportowo-rekreacyjna, na dostosowanym do tego celu obiekcie – droga powrotna do CKZiU w Morawicy.  

W Dniu Sportu czynny udział wzięła pani Dyrektor Anita Koniusz, która jak sama mówi, chętnie i z pasją podejmuje wszelkie aktywności fizyczne. W szkolnym rajdzie, poza młodzieżą i nauczycielkami szły panie z obsługi: Aneta Grabowska i Renata Rabiej, które dały doskonały przykład, jak w prosty i przyjemny sposób można uprawiać Nordic Walking – brawo kobiety! A przy stosowaniu prawidłowej techniki ruchów podczas marszu z kijami można aktywować aż 90% mięśni w organizmie. I nie są to wyłącznie te związane z układem ruchu, ale też włókna mięśniowe ramion, barków, a nawet brzucha. Dodatkowo regularny ruch kijkami wzmacnia mięśnie, poprawia ich sprawność i zwiększa ich elastyczność.                              

Natomiast nauczycielka pani Bożena Daszuta razem z panem konserwatorem Dominikiem Skrzypkiem, zadbali o stronę gastronomiczno-relaksacyjną. Przygotowali bowiem ognisko, zadbali o koce i wyżywienie. Kiełbaski, pieczywo i różne sosy po takim wysiłku, i w takich okolicznościach przyrody, smakowały wyśmienicie.

Wśród atrakcji i rywalizacji sportowych podczas postoju znalazły się: tyrolka - zjazd linowy, mini rozgrywki w kosza, konkurs podbijania piłki nożnej, obrona bramki, rywalizacja w badmintonie, gra w tenisa stołowego.

Przygotowana moc atrakcji sportowych była fantastyczną promocją aktywnego spędzania wolnego czasu, a także wspomagania własnej sfery psychicznej, która w obecnych czasach jest niewątpliwie bardzo ważna i potrzebna.

Uważamy, DZIEŃ SPORTU za udany, dopisała pogoda oraz humory uczestników, dziękujemy wszystkim za aktywny w nim udział.

 

 

 

17.10.2023r.

 

Galeria zdjęć
 
 
 
copyrights @ 2014 - 2024 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.