KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Aktywność fizyczna w naszej szkole

Aktywność fizyczna w naszej szkole

Realizując priorytety Ministerstwa Edukacji wyznaczone na rok szkolny 2023/2024, dotyczący propagowania aktywności fizycznej, młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy spełniała się także w sportach wodnych. W ramach zajęć z Wychowania fizycznego z Panią Anetą Paździerz, słuchacze w zawodzie Technik elektroradiolog, w maju i czerwcu chodzili na kryty basen „ KORAL” w Morawicy. Umiejętności pływackie młodzieży były różne, ale śmiało można powiedzieć, że „sport i woda zdrowia doda”. Wychowanie fizyczne na basenie to pewna odmiana w realizacji lekcji WF-u. Słuchacze mieli okazję oswajać się z wodą, doskonalić techniki pływackie tj.: pływanie klasyczne (żabką), styl grzbietowy i motylkowy, na plecach, kraulem, a co odważniejsi poćwiczyć nurkowanie po krążek.

Należy podkreślić, że pływanie skutecznie odciąża kręgosłup, woda cudownie redukuje obciążenie stawów i mięśni. Wykonywanie ruchów w wodzie jest łatwiejsze niż na lądzie, co pozwala na aktywację mięśni pleców i karku oraz ogólne wzmacnianie kręgosłupa. Te pozytywne aspekty ruchu w wodzie bez wątpienia przydadzą się naszej młodzieży.

 

Galeria zdjęć
 
 
copyrights @ 2014 - 2024 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.