Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(www.szkola-medyczna.com.pl)

Aktualności

W dniu 01 lipca 2024r. nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. Funkcję tę objął pan Rafał Nowak. W towarzystwie Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego pani Anity Koniusz spotkał się z pracownikami szkoły jak również obejrzał bogato wyposażone pracownie i sale lekcyjne.
Panu Dyrektorowi życzymy samych sukcesów w nowym miejscu.
 
więcej
 
 

Realizując priorytety Ministerstwa Edukacji wyznaczone na rok szkolny 2023/2024, dotyczący propagowania aktywności fizycznej, młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy spełniała się także w sportach wodnych. W ramach zajęć z Wychowania fizycznego z Panią Anetą Paździerz, słuchacze w zawodzie Technik elektroradiolog, w maju i czerwcu chodzili na kryty basen „ KORAL” w Morawicy. Umiejętności pływackie młodzieży były różne, ale śmiało można powiedzieć, że „sport i woda zdrowia doda”. Wychowanie fizyczne na basenie to pewna odmiana w realizacji lekcji WF-u. Słuchacze mieli okazję oswajać się z wodą, doskonalić techniki pływackie tj.: pływanie klasyczne (żabką), styl grzbietowy i motylkowy, na plecach, kraulem, a co odważniejsi poćwiczyć nurkowanie po krążek.

 
więcej
 
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy 11 maja 2024r. podczas Dnia Otwartego.
Program:
- od godz.9.00 - zwiedzanie szkoły (indywidualnie i grupowo)
- 9.00-14.00 - informacje o zawodach z oferty szkoły, zwiedzanie pracowni do nauki zawodu
 
więcej
 
 

Słuchacze z Policealnej Szkoły Medycznej w Morawicy, w zawodzie Technik elektroradiolog, w ramach zajęć z Wychowania fizycznego z panią Anetą Paździerz, w zimowym semestrze, brali udział w lekcjach łyżwiarstwa. Zajęcia odbywały się na stadionie w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Kielcach - Al. Na Pakosz 365, gdzie znajduje się zadaszone lodowisko. Jedynym minusem zajęć było to, że słuchacze sami ponosili koszty za wejściówkę i wypożyczenie łyżew. Dlatego w zajęciach uczestniczyli tylko chętni słuchacze, którym nie straszne są niskie temperatury. Liczył się dla nich „sportowy duch” i chęć wszechstronnej aktywności fizycznej, a przy tym świetna zabawa w zgranej ekipie klasowej.

 
więcej
 
 

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy na przełomie października i listopada odbywał się TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO 2023. Łącznie w turnieju wzięło udział 27 uczniów, w tym 12 kobiet i 15 mężczyzn. Turniej odbył się w 4 etapach. Niestety kobiety okazały się słabiej przygotowane od mężczyzn. Najdalej doszła Gabriela Majcher z kl. I TE rozgrywając swój końcowy mecz w 2 etapie.    

 
więcej
 
 

Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej kampanii poświęconej wiedzy o antybiotykach. Co roku w dniu 18 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Głównym celem EDWA jest zwrócenie uwagi i poprzez prowadzone działania podniesienie świadomości społeczeństwa, polityków oraz specjalistów medycznych na temat zjawiska narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u człowieka.

 
więcej
 
 

Policealna Szkoła Medyczna w Morawicy istnieje od 1964 roku i nosi imię Hanny Chrzanowskiej, wybitnej polskiej pielęgniarki. 28 października bieżącego roku obchodzony był w szkole Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy. Dalsze obchody miały miejsce w budynku szkoły przy ul. Kieleckiej 7 w obecności gości, pracowników szkoły oraz słuchaczy.

 
więcej
 
 

Dnia 13.10.2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy został zorganizowany DZIEŃ SPORTU. Celem tego wydarzenia było promowanie różnych form aktywności sportowej wśród młodzieży, integrowanie społeczności szkolnej poprzez wspólne, aktywne spędzenie czasu, motywowanie młodzieży do bycia aktywnym fizycznie, sensoryczne doświadczanie możliwości odreagowywania negatywnych emocji poprzez realizację różnych inicjatyw sportowych, co wpływa na poprawę nastroju oraz redukcję stresu.

 
więcej
 
 

Przedstawiciele naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor Anitą Koniusz uczestniczyli w różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych na terenie Województwa Świętokrzyskiego związanych z działaniami promocyjnymi szkoły oraz prezentacja oferty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy:

 
więcej
 
 

W dniu 04 września 2023r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. W tym dniu Pani Dyrektor Anita Koniusz przywitała bardzo serdecznie wszystkich obecnych na uroczystości nauczycieli oraz słuchaczy szkoły. Szczególne słowa i podziękowania za wybór naszej szkoły skierowała do słuchaczy klas I kształcących się w zawodach Technik elektroradiolog, Technik masażysta, Terapeuta zajęciowy, Technik usług kosmetycznych. Życzyła kadrze pedagogicznej oraz słuchaczom owocnego roku szkolnego pełnego sukcesów.

 

 

 
więcej
 
 

W dniach 03 - 04 czerwca 2023r. obchodziliśmy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Dni otwarte szkoły. Główne obchody zorganizowane były w dniu 03 czerwca. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Tomasz Jamka - Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

 
więcej
 
 
W dniu 23 maja 2023r. pani Dyrektor  Anita  Koniusz uczestniczyła w Plenerowych Targach Pracy, zorganizowanych przez Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Na Rynku w Kielcach została zaprezentowana oferta kształcenia Centrum Kształcenia Zawodowego i ustawicznego w Morawicy na rok szkolny 2023/2024. Targi stanowią bowiem doskonałą okazję do zapoznania bezrobotnych a także osób zainteresowanych zmianą zatrudnienia czy chcących zdobyć nowe kwalifikacje z informacjami na temat kształcenia w danym zawodzie. Pani Dyrektor zachęcała potencjalnych kandydatów do podjęcia nauki w szkole, zwracała uwagę na bazę dydaktyczną, wyposażenie szkoły, wysoką zdawalność egzaminów zawodowych. Udział w Targach Pracy miał na celu promocję szkoły i oferty kształcenia w roku szkolnym 2023/2024.
 
więcej
 
 

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy serdecznie zaprasza na Dni Otwarte Szkoły w dniach 03 - 04 czerwca 2023r. W programie min. zabiegi kosmetyczne, warsztaty terapii zajęciowej, zabiegi masażu dłoni i karku, doradztwo zawodowe i wiele innych atrakcji. W tych dniach będzie można zapoznać się z bazą dydaktyczna szkoły, obejrzeć pracownie jak również porozmawiać z nauczycielami poszczególnych zawodów.

Zapraszamy - Morawica, ul. Kielecka 7, tel 41 311 - 46 - 80

 
więcej
 
 

Ho, Ho, Ho… ! I do naszej szkoły również dotarł Święty Mikołaj. Niestety nie był osobiście ponieważ jest strasznie zapracowany. Dlatego dnia 10 grudnia 2022 r. wysłał do nas swoje piękne asystentki: Agnieszkę i Oliwię. Elfy Mikołaja dzwoniąc złotym dzwoneczkiem oznajmiały wszystkim swoje przybycie. Były prezenty i słodycze, a także dla całej społeczności szkolnej cudowne życzenia            

ZDROWYCH, RADOSNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

 
więcej
 
 

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Policealnej Szkole Medycznej w Morawicy został zakończony MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO 2022, który był rozgrywany w ramach zajęć Wychowania fizycznego. Do ścisłej czołówki zakwalifikowali się słuchacze z dwóch klas w zawodzie Technik elektroradiolog. Tym bardziej rywalizacja między pierwszakami a drugą klasą była zaangażowana ale z pewnością fair play.        

 
więcej
 
 

W dniu 22 października 2022 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Hanny Chrzanowskiej. Dla nas to dzień szczególny – to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronką Szkoły.

 
więcej
 
 

W dniu 08 września 2022r. przedstawiciele szkoły na czele z panią Dyrektor - Anita  Koniusz uczestniczyli w Plenerowych Targach Pracy, zorganizowanych przez Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Na Rynku w Kielcach została zaprezentowana oferta kształcenia Centrum na rok szkolny 2022/2023. Targi stanowią bowiem doskonałą okazję do zapoznania bezrobotnych a także osób zainteresowanych zmianą zatrudnienia czy chcących zdobyć nowe kwalifikacje z informacjami na temat kształcenia w danym zawodzie. Przedstawiciele szkoły zachęcali potencjalnych kandydatów do podjęcia nauki w szkole, zwracali uwagę na bazę dydaktyczną, wyposażenie szkoły, wysoką zdawalność egzaminów zawodowych. Udział w Targach Pracy miał na celu promocję szkoły i oferty kształcenia w roku szkolnym 2022/2023.

 

 
więcej
 
 

W niedzielę - 14 sierpnia 2022r. pani Dyrektor – Anita Koniusz wzięła udział w Dożynkach Gminnych  zorganizowanych przez Wójta Gminy Tuczępy Jacka Wilka. W tym dniu Pani Dyrektor wzięła udział w uroczystej mszy świętej oraz uroczystościach związanych ze Świętem w gminie Tuczępy. Na uroczystości nie zabrakło naszego stoiska z ofertą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. 

 
więcej
 
 

W niedzielę - 3 lipca 2022 r. przedstawiciele naszej szkoły na czele z panią Dyrektor – Anitą Koniusz wzięli udział w I Pikniku Rowerowym pod hasłem “Rowerowe powitanie wakacji”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach, Młodzieżowym Domem Kultury w Kielcach, Policją Świętokrzyską, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddziałem Świętokrzyskim w Kielcach, Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego, Uzdrowiskiem “Busko-Zdrój” oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy.

 
więcej
 
 

W dniach 03 – 04 czerwca 2022r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy obchodziliśmy Dni Otwarte.

Główne uroczystości miały miejsce 04 czerwca 2022r. przed budynkiem szkoły w Morawicy, ul. Kielecka 7. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Województwo Świętokrzyskie oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.

 
więcej
 
 
Strona 1 z 11
Ścieżka artykułu:
www.szkola-medyczna.com.plStrona główna Aktualności
www.szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2024 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.